Hürjet simülatörü ilk kez Teknofest'te
Admin 25 Eylül 2020

Hürjet simülatörü ilk kez Teknofest'te

TUSAŞ, Hürjet için geliştirilen Hürjet 270 simülatörünün benzerini ilk kez Teknofest Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında Gaziantep'te kuracak.

Şirketten yapılan açıklamaya göre Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) Gaziantep Ortadoğu Fuar Merkezi'nde gerçekleştirilecek festivalde yerini alacak. 

Şirket, Türkiye'nin jet eğitim ve hafif taarruz faaliyetlerinde etkin görev alacak olan Hürjet için geliştirilen Hürjet 270 simülatörünün benzerini ilk kez festival kapsamında Gaziantep'te kuracak. Böylece katılımcılar, Hürjet'i gerçek zamanlı olarak deneyimleyebilecek.

TUSAŞ, bu yıl TEKNOFEST'in Helikopter Tasarım Yarışması'nda da tek sponsor olarak yerini aldı.

Üniversite öğrencileri ve mezunlarından oluşan 60'tan fazla grup, yüksek irtifa ve yüksek sıcaklık koşullarında belirlenen bir görevi başarıyla icra edebilecek Yüksek Hızlı Helikopter kavramsal tasarımlarını sundu.

Finale kalan 11 grup arasında ilk 3'ün belirleneceği yarışmanın, geleceğin helikopter teknolojisine ışık tutması bekleniyor.

TUSAŞ, yarışma ve simülatör deneyiminin yanı sıra festival kapsamında tasarımından üretimine yerli ve milli imkanlarla geliştirdiği hava araçlarının maket modellerini Gaziantep'te teknoloji ve havacılık tutkunlarıyla buluşturacak.

Bugün başlayacak olan Teknofest Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali 27 Eylül'e kadar katılımcılara ev sahipliği yapacak.

Kaynak : https://www.ntv.com.tr/teknoloji/hurjet-simulatoru-ilk-kez-teknofestte,5VcVER9Fi0SnlZwd8AS3SQ

Paylaş: