Webinar - Endüstriyel Sistemlerde Wi-Fi Kullanmak
Admin 29 Haziran 2021

Webinar - Endüstriyel Sistemlerde Wi-Fi Kullanmak

Fabrikalar, madenler, limanlar, raylı sistemler, petrol ve doğal gaz uygulamaları gibi endüstriyel alanlarda birçok hareketli makine kullanılır. Otomatik malzeme taşıma sistemleri (AGV), otomatik depolama ve raf sistemleri (AS/RS), vinç sistemleri bu hareketli makinelere örnek verilebilir. Her endüstriyel alanda olduğu gibi bu alanlarda da sistemleri bir haberleşme ağına bağlama, bu ağ üzerinden denetim, kontrol ve bakım sağlama ihtiyacı son dönemde hızla artmıştır. 

Hareketli makinelerin bulunduğu endüstriyel uygulamalarda istikrarlı bir haberleşme ağı kurmak zordur. Oysa ki sabit cihazların yer aldığı uygulamalarda cihazlar birbirine kolayca bağlanabildiği, kablolamayı zorlaştıran bir ortam söz konusu olmadığı için kesintisiz haberleşme görece çok daha rahat sağlanabilir. Hareketli makinelerin uzaktan denetlenmesi ve kontrolü gereken uygulamalarda ise Wi-Fi ağı kuranların aklında birçok soru işareti vardır:

  • Bağlantılar istikrarlı olacak mı?
  • Bant genişliği yetecek mi?
  • Yeterli kapsama alanı sağlayabilecek miyiz?
  • Elektriksel bozulma, titreşim, toz, nem gibi faktörlere karşı koruma sağlayabilecek miyiz?


Endüstriyel uygulamalarda Wi-Fi ağı kurarken bu ve birçok soruya yanıt vermek gerekir. 29 Haziran saat 14:00'te düzenleyeceğimiz webinarda, bu sorulara sahada nasıl yanıt bulduğumuzu ele alacağız. Endüstriyel Wi-Fi uygulamalarında en çok nerelerde sıkıntı çekildiğini birlikte tartışırken, ne gibi çözümleri nasıl sunabildiğimizi anlatacağız. Sahada bu tarz uygulamaları bizzat kullanan Türk menşeili AGV üreticisi iROB'un satış müdürü Ozan Akikol'un deneyimlerini de webinarımızda dinliyor, onun sorunlar ve çözümlerine yönelik görüşlerini de alıyor olacağız. 

"
Endüstriyel Sistemlerde Wi-Fi Kullanmak - ​Kesintisiz Bağlantılar Mümkün Mü?" başlıklı webinarımıza kayıt olmak için tıklayın: https://effuturewebinar.vedubox.net/pages/meeting/2073044

Paylaş: