İşte Karşınızda Sony PlayStation 5
Admin 12 Haziran 2020

İşte Karşınızda Sony PlayStation 5

Sony, YouTube ve Twitch kanalı üzerinden gerçekleştirdiği canlı yayında PlayStation 5'i ortaya çıkardı. YouTube üzerinden canlı yayını anlık 2 milyonu aşkın kişi izlerken, bakın ortaya nasıl bir oyun konsolu çıktı?

Yayınlanan görüntülere bakıldığında iki farklı PS5 konsolunun geldiği görülüyor. Digital Edition olan sürümün en büyük farkı ise disk sürücü içermemesi ve bu sebeple sadece oyunları internet üzerinden indirebiliyorsunuz.

DualSense isimli oyun kontrolörü daha önce de paylaşılmıştı. Şimdi konsolun gövdesiyle bir araya geldiklerinde oldukça fütüristik bir tasarıma sahip olduğunu söyleyebiliriz. Önceki konsolların aksine dikey pozisyonda tasarlandığı görülen ürünün sadece beyaz ağırlıklı kasası bulunuyor.

Sony, PS5'in görüntülerini paylaştığı etkinlikte Horizon: Forbidden West ve yeni Hitman oyunu dahil olmak üzere gelecek yıl oyunculara sunulacak bir dizi oyunu da ekrana getirdi.

Horizon Zero Dawn: Forbidden West

Guerilla Games tarafından hazırlanan ve 2017 yılında piyasaya sürülen Horizon Zero Dawn hem satış rakamlarıyla hem de eleştirel anlamda müthiş bir başarı yakalamıştı. Serinin bir devam oyunu da çok yakında geliyor.

Kaynak: hürriyet.com.tr / Selim ÖZTÜRK https://www.hurriyet.com.tr/galeri-iste-karsinizda-sony-playstation-5-41539633/1

Paylaş: